تبلیغات
ღ ... تنگ در آغوش نور ... ღ - سوگندنامه دندانپزشکی
ღ ... تنگ در آغوش نور ... ღ

چون می گذرد ، شاد باش
من یه روز بالاخره این سوگند نامه رو با سربلندی در مقابل چشمان والدینم و تمام کسایی که در رسیدن به این سوگند منو یاری کردند میخونم ..... قول میدم.

 

اكنون كه با عنایات و الطاف بیكران الهی دورة‌ دكتری دندانپزشكی را با موفقیت به پایان رسانده‌ام و مسئولیت خدمت به خلق را برعهده گرفته‌ام در پیشگاه قرآن كریم * به خداوند قادر متعال كه دانای آشكار و نهان است، و نامش آرامش دلهای خردمندان و یادش شفای آلام دردمندان، سوگند یاد می‌كنم كه همواره حدود الهی و احكام مقدس دینی را محترم شمارم. از تضییع حقوق بیماران بپرهیزم و سلامت و بهبود آنان را بر منافع مادی و امیال نفسانی خود مقدم دارم، در معاینه و معالجه، حریم عفاف را رعایت كنم و اسرار بیماران خود جز به ضرورت شرعی و قانونی فاش نسازم. خود را نسبت به حفظ قداست حرفة‌ پزشكی و حرمت همكاران متعهد بدانم و از آلودگی به اموری كه با پرهیزكاری و شرافت و اخلاق پزشكی منافات دارد اجتناب ورزم، همواره برای ارتقاء دانش پزشكی خویش تلاش كنم و از دخالت در اموری كه آگاهی و مهارت لازم را در آن ندارم خودداری نمایم. در امر بهداشت، اعتلاء فرهنگ و آگاهی‌های عمومی تلاش نمایم و تأمین، حفظ و ارتقاء سلامت جامعه را مسئولیت اساسی خویش بدانم.

 


 

خدایا به امید تو ، تو این راه قدم برمیدارم.کمکم کن تا باعث سربلندی بشم...


نوشته شده در چهارشنبه 28 بهمن 1394 ساعت 02:57 ق.ظ توسط Faezeh CommenTs | |مرجع قالب وبلاگ در میهن تمپ - طراح قالب : پیچک